Postavy, postavy a zase postavy

29.08.2015 17:30

Snažila jsem se, jak jsem mohla, a hledala svoje začátky při psaní Nerozhodné. Bohužel se musely někam zatoulat a já zůstala jen s minimem. A děsně mě to mrzí. Až vám budu představovat Odmítnutého, mám pro něj téměř vše. Všechny myšlenky, osnovu… U Nerozhodné se to prostě vypařilo. Ale i přesto mám aspoň něco málo.

Pokud mě sledujete na twitteru, nejspíš jste si už následujícího obrázku všimli. Je to jeden z mých prvních výtvorů, když jsem byla (a stále jsem) posedlá Rehoboth Beach, a snažila se co nejlépe vžít do postav. Všichni důležití museli být na svém místě. Nemohla jsem je vynechat.

A pak následovala zmenšená úprava. Musím říct, že takhle jsem si s postavami naposledy vyhrála u Heatha – knihy, která byla do Nerozhodné zatím nejdelší. Ale zůstala v rozepsaném stavu, a kdo ví, jestli ji někdy upravím a dokončím. Zatím se ze začátku dost podobá Stmívání a to bych ráda změnila, i když se její příběh nakonec velmi liší. Navíc stejně jako kniha, i Heathův obrázek zůstal nedokončený… Pokud byste ale rádi nakoukli do této mé tvorby, ráda se o ni podělím.

Nerozhodná je prvním dílkem, na které jsem ve všech ohledech vážně dost pyšná. Proto jsem si s postavami natolik vyhrála.

A kdo je tedy kdo?

 
Annabelle „Bella“ Bennetová

hlavní hrdinka příběhu, dívka, která je nucena se po smrti svých rodičů přestěhovat ke své starší sestře z Floridy do Delawaru. Je v posledním ročníku na střední škole a má mladšího bratra. Miluje kreslení. Narozeniny má na jaře. Má ráda Fall Out Boy.

William „Liam“ Smith

učitel na střední škole, kam Annabelle dochází. Bratr Tylera Smitha. Táhne mu na třicet, ale i přesto dokáže zlomit srdce každé holce ve třídě. Má skupinu Sunset Boulevard, která hraje každou neděli večer na pláži. Miluje kromě hudby kreslení. Otec: Eric Smith. Matka: Joanna Smithová.

Tyler Smith:  

Liamův mladší bratr. Premiant třídy. Kandidát na předsedu třídy. Sexy symbol ročníku. Miluje Avenged Sevenfold. Annabelle se mu líbila hned první den, co ji poznal. Otec: Eric Smith. Matka: Joanna Smithová.

Kieran Bennett

Annabellin mladší bratr. Dříve populární ve své staré škole. Poté tragické nehodě se uzavřel a se svými kamarády ztratil kontakty i společné zájmy. Miluje hudbu a Avenged Sevenfold.

Deborah „Debbie“ Turnerová

roztleskávačka, blondýna, Tylerova bývalá, typ „mrchy“, který v knize prostě nemohl chybět.

Cho Yangová

nejbližsí Annabellina (praštěná) kamarádka v nové škole. Má Asijské předky. A má slabost pro Aidena.

Aiden Cohen

druhý premiant třídy, fotbalista, kandidát na předsedu třídy. Školní šašek a místní balič holek.

Corbin Perry

afro-američan s afrem a světlejší pletí. Nejlepší kámoš Aidena.

Hanna Moserová (které jsem často říkala Helen a stále si to pletla): 

nejlepší kamarádka Debbie. Neodpovídá hubeným proporcím, ale i přesto je oblíbená. Díky Debbie. (Není na obrázku.)

Grace Sullivanová

Annabellina a Kieranova sestra. Vdaná za Richarda Sullivana. Matka Scottyho Sullivana. Šikanovaná ze strany svého manžela.

Richard „Dick“ Sullivan

Gracin manžel. Otec Scottyho. Annabellin a Kieranův švagr. Cholerik. Násilník.

Scotty Sullivan

syn Grace a Richarda. Synovec Annabelle a Kierana.

Austin Thompson

náhradní učitel hudby a umění. Zastupuje za Williama. Je až příliš přesvědčený, že Annabelle a William udržovali bližší vztah studenta a profesora a chce si z toho něco urvat i pro sebe. Williamův nejlepší kamarád.

Trocha fantazie

Dlouho jsem zvažovala, jestli se pustit do toho, co jsem často viděla i u zahraničních autorek. A sice dát postavám opravdovou tvář. Nejen kreslenou. Dokonce jsem se vás na to i několikrát ptala. Nakonec jsem se rozhodla, že to udělám. Vybírání postav mi zabralo pěknou dobu, ale nakonec jsem s nimi opravdu spokojená. I když Corbin nemá afro a u Liama mám stále otevřená zadní vrátka a místo Boba Morleyho bych raději vybrala Iana Somerhaldera… Přece jen byl mojí původní inspirací. Ale jeho věk už třicítku přesahuje o hodně… Takže konec vykecávání! Snad se vám výběr bude líbit!

Annabelle: Maia Mitchell (případně Kaya Scodelario)
Liam: Bob Morley (ale když jsem knihu psala byl to pro mě Ian Somerhalder)
Tyler: Luke Bilyk
Kieran: Dylan O'Brian
Debbie: Chloe Grace Morez
Cho: Chloe Joy Curda
Aiden: Colton Hayes (v mladší verzi - nejlépe jako v Teen Wolf)
Corbin (bez afra): Tequan Richmond
Hanna: Abigail Breslin

Bonusové fotografie z tvorby

Rozvrh Annabelle
Náčrt Liamova tetování na boku
 
 

Jsem MOC zvědavá na vaše postřehy a komentáře! :) 

 

Stefanie G.

Napište mi vaše postřehy!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek