Hudba a tvorba playlistů #2 - ODMÍTNUTÝ

20.11.2015 16:48

Vím, že jsem se na delší dobu odmlčela a moc se za to omlouvám, neměla jsem to v plánu, ale škola mi zabírá dost volného času. Každopádně jsem slíbila, že přijdu s pokračováním ohledně článku s tvorbou playlistů, tak slib plním! Snad máte radost. :) Tohle je totiž téma, které mě moc baví, takže se o něj ráda podělím.

Odmítnutého jsem začala psát už taky pěkně dávno, takže není divu, že i zde jsou hity poněkud staršího data. V té době jsem hodně poslouchala Rihannu, která byla takovou menší inspirací pro hlavní postavu knihy – Ninu. Proč menší, ptáte se? I Nina má totiž krásné, dlouhé, husté a červeně nabarvené vlasy. Je to taková moje výjimka, co se týče hlavních hrdinek, hodně jich je totiž vlastně dost nevýrazných.

Ale dost už o inspiraci, k té se třeba dostanu později, stejně tak jako k článku o mém novém projektu :)

Playlist pro Odmítnutého jsem tvořila zpětně z mixu, který jsem měla v jedné složce, a pokaždé, než jsem se rozhodla psát, jsem si jej pustila. Proto jako jeden z mnoha mých playlistů nemá moc vztah k ději, ale i přesto jsem se jej snažila poskládat tak, aby písně co nejlépe pasovaly ke chvílím, které jsou pro knihu významné. A samozřejmě hodně písní je právě od Rihanny.

Rihannino Fading je věnováno hned první kapitole knihy, kdy se Nině zdá v autě podivný sen o neznámém muži sedícím v lese se zakrvácenými zády. Anywhere else od Simple Plan zase znázorňuje Ninin zoufalý pocit z toho, že se musejí stěhovat. Nechce tam být, nikoho tam nezná a nejraději by utekla pryč. Mr. Saxobeat je píseň, kterou jsem poslouchala opravdu často, takže se mi do playlistu tak nějak připletla, ale když tak nad tím zpětně přemýšlím, hodí se k večeru v restauraci Nad Peklem, kde Nina poprvé poznala Daniela. To stejné - tedy že je to taková náhodná píseň -  platí i o Think Twice od Eve 6. Skoro bych řekla, že se mi tahle píseň spíš hodí pro druhý díl. :D Tam by do určité chvíle pasovala úplně přesně. Každopádně jak jsem říkala předtím, hodně písní jsem prostě poslouchala a nijak se k ději nevztahovaly. Tohle je jedna z nich. Zde ke konkrétní chvíli pasoval pouze název písně – Promysli to pořádně, Dvakrát to promysli… Název, který se přesně hodí k Nininému laškování s Gabrielem. Love the Way You Lie je další z Rihannina repertoáru a taky patří jen mezi ty, co se mi nachomýtli do playlistu. Guardian Angel od skupiny Lovex je mojí srdcovkou a je čistě věnovaná Danielovi… Prakticky i text ho vystihuje dokonale. :) Broken Strings je píseň věnovaná něčemu, co se odehrálo mezi Ninou a Danielem. Něčemu, co všechno tak nějak změnilo. Kick in the Teeth od Papa Roach hezky vystihuje akční scénu na konci. Stejně jako No Matter What, ta je pro mě taky takovou srdcovkou a úplně se dokážu vžít do dvanácté kapitoly. Angels od Robbieho Williamse je prostě ta pravá „andělská“, která tomu příběhu na konec nemohla chybět, snad mi rozumíte. :D A celý tento kolotoč uzavírá I Was Here od Beyonce. Proč? Protože čtrnáctá kapitola je prostě… <3 A protože je to prostě jakýsi dozvuk celého příběhu…

Snad jsem vám playlist přiblížila aspoň trošku, než mi kniha vyjde. Zatím na její další opravy nemám čas… A moc mě to mrzí, protože bych vám ji co nejraději zase předhodila k přečtení. Snad to už nebude trvat dlouho. :) Do té doby máte aspoň tuto malou ochutnávku.

Pokud by vás zajímalo něco víc, ptejte se! :)

Stefanie G.