KOREKTURY A ÚPRAVY

23.06.2015 12:42

Tak jsem konečně Nerozhodnou dopsala. Když už jsem si před rokem myslela, že je hotová, nenapadlo by mě, že se rozhodnu udělat ještě tak velkou změnu. Změnu, která pro mě byla celkem náročná, protože přece jen, dělat jakékoliv změny a ústupky je náročné. Zahrnuje to mnoho práce navíc a vytváření nových scénářů. A když už máte příběh jednou v hlavě, nechce se vám jen tak přepisovat. Stejný problém jsem měla i u Starshow, kdy jsem nakonec přidala i části, které mi nakonec knihu změnily. Ne ke špatnému, to vůbec ne, ale k lepšímu. A doufám, že tak tomu bude i u Nerozhodné. 

Nerohodnou jsem začala psát v roce 2013, ale její návrh byl v procesu už rok předtím. Zjistila jsem, že mám teď často problém s dokončováním. Vždy mě napadne nějaké další téma a já neodolám a musím si sepsat osnovu. Tím jsem prakticky lapená a mám problém hnout se v předchozím příběhu dál. Podobný problém mi nastal i tady. Začala jsem psát Osudový zvrat a Nerozhodnou jsem nechala dlouho ležet. Až teprve tehdy, když jsem se rozhodla pro vysání Starshow, jsem se si řekla, že už s ní musím pohnout dál. 

Za ty roky se pro mě Nerozhodná stala nejspíš zatím tím nejlepším, co jsem kdy napsala. I když jí na paty šlape Osudový zvrat. Vždy pro mě bude důležitá a doufám, že se s ní dopracuji až ke knižnímu, ne pouze k elektronickému vydání. Ale to ukáže až čas. Zatím ještě nejsem ani v půli cesty. Pracuji teď na opravách a rozhodla jsem se některé části poopravit a přidat pár informací, co mě během korektury napadly. Doufám, že tyto úpravy nebudou trvat dlouho, abych ji mohla začít rozesílat nakladatelstvím.

Už se těším, až vám zase naservíruji nějakou tu ukázku :) Snad se vám Nerozhodná bude líbit!

SG 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek