Nový projekt!

20.11.2015 18:11

Může se zdát, že toho mám rozepsaného hodně. Asi to tak je, ale inspiraci neporučíte. A pokud zrovna nemáte náladu na jeden příběh, většinou se zrodí druhý. Tak tomu bylo i u Cesty za štěstím. Měla jsem v plánu něco takového sepsat už pěkně dlouhou dobu. Pak se na mě usmála múza a já její plánování a osnovu dokončila běhěm jednoho týdne. Hurá! Jenže pak přišlo něco, co mi múzu zase zahnalo a od té doby jsem ke klávesnici usedla jen ve chvílích, kdy jsem psala seminárky. Příběh je ale hotový, možná jste si toho všimli už na Facebookových stránkách. Proč jsem se tedy rozhodla pro nový příběh a Osudový zvrat stále zůstává v pozadí, i když mě jeho postavy stále baví? Nevím. U Osudového zvratu jsem se zasekla na slepém bodě. Podobně jsem to měla i u Nerozhodné, kterou jsem psala pěknou řádku let, než jsem s ní byla spokojená. Dnes má její konečná verze 450 stran. Doufám, že se k Osudovému zvratu zase vrátím. Nejen, že je to má první zkušenost s psaním o vraždě, ale taky jsem do něj dala hodně ze svého srdce a po Nerozhodné můžu říct, že pro mě tenhle projekt bude znamenat vážně hodně. Cesta za štěstím na tom bude podobně. Horší je, že se peru se stejným dramatem jako u Nerozhodné. A sice - nechala jsem umřít rodiče hlavní hrdinky. Je to hlavní bod, od kterého se chci při psaní odpíchnout, ale zároveň si uvědomuju, že je tady takových knih přehršel. Zatím se mi s tím ale nechce nic dělat... Uvidíme, co z toho vznikne. 

A o čem kniha vlastně bude? O roadtripu. To je jediné, co vám můžu prozradit. A doufám, že vše vyjde tak dobře, jak to plánuji. Před samotným sepsáním osnovy a všeho dalšího jsem dělala hodně dlouhou dobu průzkum a do detailu plánovala. Dokonce jsem se přihlásila i na stránku Roadtrippers.com, tak doufám, že autenticita bude na místě :) Ale to koneckonců posoudíte vy :) 

Zatím pro vás mám jen malou ochutnávku v podobě mé průběžné práce a prvním náčrtem coverů, ale jak mě už asi znáte, tak se bude určitě měnit v lepší a lepší. :)