Původní název a samotné začátky

01.02.2015 13:48

Starshow se původně jmenovalo Telefon. Dlouho jsem nemohla přijít na lepší název, který by knihu vystihoval, a přesto jí dodal jakýsi "šmrnc". Příběh jsem začala psát už na přelomu roku 2009/2010, a dokončila ho koncem roku 2011. K jejímu napsání mě inspirovala tehdy probíhající soutěž Česko Slovenská Superstar, kde byl jedním ze soutěžících nyní již známý Miro Šmajda z Košic. Můžu říct, že právě jemu můžu děkovat za tu obrovskou vlnu nápadů, které mě v té době zahrnuly pokaždé, když jsem viděla jeho vystoupení. A taky jsem měla tu možnost potkat jeho vzdálenou tetu, která tehdy ještě pracovala v jedné pekárně poblíž místa, kde pracují moji rodiče, což byla další vlna podnětů k napsání něčeho takového, jako je Starshow. Navíc jsem se tehdy rozhodla, že vyprávění pojmu jinak, než byly doposud všechny knihy napsané (teď už se jich bohužel na takový způsob vyrojilo až až) - z pohledu hlavní hrdinky a z pohledu hlavního hrdiny. U nás takové knihy tehdy ještě nevycházely a já prostě cítila, že budu alespoň v něčem "první". To jsem se krapet přepočítala. A i když jsem se i na portálu Mám talent nesetkala s tak špatnými ohlasy, redaktorkou mi bylo vyčteno, že je hlavní hrdinka z Upper Eas Side. Já vím, že je kniha plná klišé, ale mám romantické příběhy ráda. A kdybych z Blair udělala obyčejnou nenápadnou holku, na kterou by se pak usmálo štěstí, bylo by to ještě více klišoidní, než to je teď. :) (Aneb "Jak chudá Popelka ke štěstí přišla..." Taky by z toho pak mohla být druhá Kukačka, tentokrát ode mě, ne od Karoliny Limrové.) Snad pochopíte, že to jsem prostě nechtěla, a snad vám tak bude jasný můj malý záměr od odvrácení se od mladých nevinných a obyčejných holek. Já prostě chtěla, aby byla Blair jiná.
Není to tak, že bych neuvažovala nad tím, že bych celý příběh přehodnotila. Přemýšlela jsem nad tím často. A stále mi to vrtá v hlavě jako nějaký otravný červík, kterého ne a ne dostat ven. Každopádně si stále tvrdohlavě stojím za svým. Vím, že by pro řadu z vás bylo milejší číst si o obyčejné mladé holce, kterou dennodenně potkáváte na ulici, a která najednou přišla k telefonnímu číslu svého idola a právě tak by to mezi nimi všechno začalo. Chápu, že je mnohem snazší se do takové postavy vžít. Mé srdce by nejspíš taky jásalo. Jenže, přiznejme si, takových příběhů jsou tucty. Co takhle dát šanci holce, která má sice peněz až nad hlavu, ale i přesto, jak vám tvrdí, že miluje nakupování v těch drahých obchodech, není až tak šťastná, jak by se mohlo zdát? Možná, když se pak kouknete na svět očima někoho, kdo si sice koupí, co chce, ale nemá tak kompletní rodinu, jak by si přál, je ten příběh o něco snesitelnější. Teda alespoň Blair je o něco snesitelnější. :) Snad tomu rozumíte...

 

Starshow je tak příběh o dívce jménem Blair, která je z Upper East Side v New Yorku. Její matka je spisovatelka a otec obchodní makléř cestující po celé zemi. V televizi právě probíhá celosvětově známá pěvecká soutěž Starshow a Blair má to štěstí, že její matka zaměstnává jako asistentku tetu toho nejoblíbenějšího idola z celé soutěže - Setha.
Meredith, Sethova teta, se už s Blair a její rodinou několik let zná a chce udělat Blair radost tím, že jí dá lísteček se Sethovým telefonním číslem. Blair ho ze začátku nechce přijmout, ale nakonec si ho schová a použije ho ve chvíli, kdy má přijít na řadu popové kolo a Seth si je jistý, že ten večer vypadne. Blair mu anonymním telefonátem dodá odvahu a ujistí ho, že to ten večer zvládne a tak se nimi utvoří ten zvláštní a nečekaně blízký vztah. Nikdy se neviděli, jen si telefonují.

Jenže když se Seth přizná, že už mu na postupu záleží méně, než na tom, aby slyšel její hlas, Blair couvne. Přestane mu brát telefony a odpovídat na esemesky. Seth to nevzdává a zažene situaci do krajních mezí.

Situace se ještě navíc zkomplikuje, když se na scéně objeví Lee, mladý muž, který spolupracuje s Blaiřiným otcem. A taky muž, který pro ni má být "ten pravý".

 

Stefanie G.

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek